Asis Savunma, Sınır Güvenliğinin sağlanmasına yönelik etkin teknolojik çözümleri oluşturmuştur. Söz konusu sistemler sayesinde sınırlarda artık personel ile gözetleme yapılmasına gerek kalmayacak teknoloji kullanılmaktadır. Asis Savunma Teknolojilerinde sınır hattını ihlal eden herhangi bir tehdit, geliştirilen teknoloji ve protokol emirleriyle tespit edilmekte, 7 gün / 24 saat kesintisiz otomatik tespit edilmekte ve sistemi işleten operatör uyarılmaktadır.

Asis Savunma, üst düzey teknolojik kamera sistemleri ve yazılım destekli uygulamaları ile kademeli komuta kontrol unsurları ve güvenli haberleşme altyapısı ile sınır bölgesine yönelik tehditleri algılar. Hareketli ve sabit, insanlı ve insansız entegre sensör sistemleri ile Tespit/Teşhis, Tanıma, Sınıflandırma ve Takip görevlerini yerine getirmektedir. Seçilen ope-rasyonel bölgede durumsal farkındalık sağlanmakta ve Bilgi Yönetimi, Karar Verme, Müdahale Unsurlarının Koordinasyonu ve Gelişmelerin Takibi faaliyetleri Coğrafi Bilgi Sistemi destekli olarak etkin bir şekilde yürütülmektedir.

Asis Savunma, entegre sınır yönetimi stratejisine uygun, kullanımı basit, maliyet etkin, bakımı kolay, ihtiyacın değişimine kolayca cevap veren, geliştirilebilir, yeni teknolojilerle uyumlu yapıda Sınır Güvenliği çözümlerini sınırlarımızda “anahtar teslim” uygulamaya hazırdır. ​

Askeri sahada 24 yılık tecrübeye sahip bir proje şirketi olan Asis Savunma A.Ş. bu alanda aşağıdaki sistemler ile ilgili en-tegre çözümler sunmaktadır.

• Termal Kamera Sistemleri
• Basınca Duyarlı Koruma Sistemleri
• Mikrodalga Koruma Sistemleri
• Fiber Optik Pipeline Güvenlik Sistemleri
• Intelligent Fiber Optik Çit Koruma Sistemleri
• Fiziki Bariyerler