Termal görüntüleme kameraları sınır güvenliğinde sıklıkla kullanılmaktadır. İnsan boyutundaki hedefleri kilometrelerce u-zaktan görebilmeleri sayesinde sınır güvenliği ve koruması için son derece uygundurlar. Bazı Termal kameralar insan boyutundaki hedefleri 20 km uzaktan görüntüleyebilirler.

Bir ülkenin sınırlarının güvenliği askeri güvenlik koridoru için çok önemlidir. Fakat potansiyel tehditleri ve kaçakcıları zifiri karanlık veya zor hava şartlarında tesbit etmek son derece zordur. Termal görüntüleme kameraları sınır kontrol profesyonellerinin gece ve diğer düşük ışık şartlarında işlerini yapmalarını sağlar. Termal görüntüleme kameraları bir sınır güvenliği projesinde radarlar ve diğer sensörlerle entegre edilebillir.

Sadece kara sınırları korunmak zorunda değildir. Termal görüntüleme kameraları sahil gözetleme projeleri için de mükemmel araçlardır. Küçük tekneler son derece uzak mesafelerden tesbit edilebilir.

Asis Savunma Termal Kamera Sistemi güvenliği projelerinde geniş bir deneyimi vardır ve geniş bir termal kamera çeşitliliği sunar. Termal kamera sistemlerini entegre etmek isteyen sistem entegratörlerine yardımcı olmak için özel geliştirilmiş yazılımlar sunmaktayız.

Asis Savunma Teknoojileri A.Ş. geliştirilen üstün termal kamera sistemiyle hem gündüz hem gece şartlarında tehdit oluşturan unsurların kolaylıkla tespit edilmesini sağlanmaktadır.

Sınır güvenliğinde son derece önemli bir unsuru olan Termal Kamera Kullanım Alanları;

• Hudut Gözetleme
• Taktik Keşif
• Sahil Güvenliği
• Tesis Güvenliği
• Uzun Mesafe Gözetleme