Trafikte her gün artan araç sayısı belli karmaşa ve sorunlarıda beraberinde getirmektedir. Kent yöneticilerinin ve kolluk kuvvetlerinin daha hakim yönetim ve denetimler yapılabilmesi ayrıca ceza uygulamalarının sağlıklı bir şekilde yapılarak caydırıcılık unsurunun ön plana çıkabilmesi için şüphesiz teknolojiden faydalanması gerekir.

Kolluk kuvetlerine özel otoyollar için plaka okuma, delil kamerası ve hız tespit sistemi bir arada sağlam al-in-one çözüm.

İki farklı ürün olarak tasarlanan plat formlarımız ile 250 km/s ve 300 km/s gibi yüksek hızlarda bile plaka okuma ve araç hızının tespitini yapmak mümkündür.

Ayrıca sistemler gelişmiş iş zekası ile, trafik sayım, araç sınıflandırma, hız koridoru, trafik yoğunluk tespiti gibi uygulamaları da yapabilme imkanı sunmaktadır.

Sistemler yüksek hız tespiti için dopler radar, endüstriyel plaka okuma sistemi, delil kamerası ve istekleriniz üzerine şekillendirilebilecek, dinamik bir yazılımdan oluşmaktadır.

Kırmızı ışık ihlal, tespit sistemleri
Kırmızı ışık ihlal tespit sistemi uygulandığı bölgedeki kırmızı ışık ihlali gerçekleştiren araçların otomatik olarak tespitini yapar, araç görseli, plaka ve zaman bilgileri ile birlikte data base aktarılabilir. Daha sonrasında ceza uygulaması için bu bilgiler delil niteliği taşımaktadır.

Asis Savunma bu alanda ayrıca Kavşak yönetim sistemleri ve trafik kuralları ihlal sistemleri konusunda da çözümler üretmektedir.